Jesteś tutaj: Oferta Mycie paneli fotowoltaicznych

Mycie paneli fotowoltaicznych

Przykładamy coraz większą uwagę do zrównoważonego rozwoju, co doprowadziło do zwiększenia naszej świadomości na temat efektywności energetycznej oraz wykorzystywania energii odnawialnej, zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym.

Rosnąca świadomość potrzeby wykorzystywania i wdrażania ekologicznych rozwiązań skłoniła wiele firm do rozważenia instalacji paneli słonecznych. Inwestycje są często wspierane inicjatywami, dofinansowaniami i innymi programami, chociażby z ramienia Unii Europejskiej.

Poskutkowało to wzrostem liczby paneli na dachach. Liczba instalacji słonecznych rośnie z każdym dniem. Pojawia się pytanie: jaki jest najlepszy sposób, aby wyczyścić i jak umyć panele fotowoltaiczne? Regularnie gromadzą się na nich warstwy brudu, kurzu, pyłu i innych zanieczyszczeń, które zmniejszają ich wydajność. Zwłaszcza jeśli pozostaną na nich zbyt długo.

Biorąc pod uwagę fakt, że zaniedbanie ich czystości jest związane z natychmiastowym zmniejszeniem przypływu energii, oferujemy Wam usługę mycia paneli słonecznych przez naszą firmę.

Skontaktuj się z nami

 

Powszechny problem z czyszczeniem paneli słonecznych

Istnieją dwie główne przeszkody, z którymi zmagają się firmy czyszczące lub użytkownicy paneli fotowoltaicznych:

  • Pozycja
    zazwyczaj panele trudno dostępne, przez wzgląd na ich ustawienie, które ma za zadanie zmaksymalizować ekspozycję na światło słoneczne. Ponadto duża, pozioma powierzchnia utrudnia ich czyszczenie
  • Kruchość
    panele słoneczne są dość łatwe do zarysowania. Gdy tak się stanie, w krótkim czasie stają się nieskuteczne

Należy poświęcić dużo uwagi zabiegom czyszczenia/mycia i ostrożnie dobierać środki.

Deszcz nie jest właściwym rozwiązaniem! Jaki sprzęt i środki stosować przy myciu?

Wiele osób, w tym użytkowników, uważa deszcz za wystarczający, jeśli chodzi o zachowanie czystości paneli słonecznych. W rzeczywistości, gdy panele są umieszczone poziomo, woda nie ma dokąd ujść i zatrzymuje się na powierzchni wraz z zanieczyszczeniami.

Deszcz może usunąć kurz i drobne zanieczyszczenia. W przypadku odkładania się materiału takiego jak przylepione liście, rozpuszczony przez wodę, a następnie zastygnięty brud, deszcz nie może wiele zdziałać.

Nie zapominaj, że zastosowanie destylowanej lub dejonizowanej wody jest kwestią obligatoryjną. Nie zostawia osadów z twardej wody oraz resztek środków chemicznych na szklanych powierzchniach.

Sprawdź nasz cennik

 

Nasze rozwiązanie? System HighPure

Technologia HighPure HPE została opracowana przez firmę IPC. Pozwala operatorom dotrzeć do paneli fotowoltaicznych przy użyciu teleskopowych/modułowych tyczek przedłużanych. Dzięki innowacyjnemu, czterostopniowemu systemowi oczyszczania wody, HighPure zapewnia wygodne, efektywne czyszczenie, a także bezpieczeństwo na wysokości 15-20 metrów od ziemi.

Łącząc metodę mycia szkła wodą demineralizowaną z myjką wysokociśnieniową, uzyskamy najlepszą wydajność przy optymalnych wynikach czyszczenia. Dzięki takiej hybrydzie rozwiązań operatorzy mogą dotrzeć do przeszkleń, okien czy paneli na znacznych wysokościach bez konieczności wykorzystywania drabin, rusztowań, zwyżek i podnośników. Nie ma także potrzeby używania chemikaliów oraz innych detergentów, aby osiągnąć idealny efekt mycia.

Mycie paneli fotowoltaicznych Opinie

Oddział w Sosnowcu

Heliar Sp. z o.o.

ul. Tabelna 3O/3
41-200 Sosnowiec

NIP:629-249-78-31

REGON:387059051

KRS:0000859948

Wyślij wiadomość

biuro@czystymur.pl

Zadzwoń do nas

Tel: +48 513 104 795
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na zapytanie przez Heliar Sp. z o.o. ul. Tabelna 3O/3 41-200 Sosnowiec NIP: 6292497831.

Zadzwoń: 513 104 795 Zadzwoń do nas