Jesteś tutaj: Oferta Mycie elewacji szklanych

Mycie elewacji szklanych

Obecnie coraz więcej projektów architektonicznych użyteczności publicznej czy prywatnych budynków mieszkalnych, wykorzystuje szkło. Jego zadaniem jest podniesienie walorów estetycznych oraz atrakcyjności danego budynku. Coraz częściej na budynkach możemy spotkać także panele słoneczne (fotowoltaiczne) przez trend na oszczędności i ekologię. Efekt takich zabiegów widać w szczególności, gdy takie obiekty utrzymywane są w czystości.

Systemy oczyszczania wody z minerałów

Metod stosowanych do utrzymania ich w czystości jest obecnie na rynku bardzo dużo. Najbardziej popularny sposób usuwania zabrudzeń wykorzystuje wodę demineralizowaną (osmotyczną lub dejonizowaną), który pozwala na czyszczenia bez stosowania środków chemicznych. Do tego celu wykorzystuje się specjalnie zaprojektowane systemy czyszcząco-flitrujące.

Najważniejsze korzyści

Profesjonalny sprzęt do czyszczenia, pozwalający na wykorzystanie wody demineralizowanej pozwala na cieszenie się wieloma korzyściami z których najważniejsze to:

  • niskie koszty,
  • wysoka wydajność,
  • brak chemii

 

Właściwości wody demineralizowanej

Woda poddana procesowi demineralizacji jest bardzo miękka. Tak przetworzona ciecz nie ma w sobie wielu soli mineralnych, które są odpowiedzialne za tworzenie się osadów z kamienia. Okresowe mycie powierzchni gładkich rodzajem takiego płynu zapobiega i przeciwdziała ponownemu, szybkiemu zabrudzeniu. Powierzchnie wolne od osadów, zacieków i smug (czyli swoistego rodzaju naturalnej chropowatości) wolniej się brudzą, gdyż brud ciężej się na nich osadza. Okna, panele, witryny i inne powierzchnie zachowają swój atrakcyjny wygląd oraz najwyższy poziom przejrzystości przez naprawdę długi czas.

Myjnie samochodowe, elewacje oraz wiele więcej

Przeciętna przewodność oczyszczonej w ten sposób wody to ok. 20 ppm, posiadająca odczyn kwaśny na poziomie ok. 5.5 co pozwala na idealne zmywanie brudu z każdej powierzchni płaskiej. Jej właściwości sprawiają, że myte podłoże posiada rozładowany ładunek elektrostatyczny. To sprawia, że posiada wzmożoną odporność na zabrudzenia. Takie rozwiązania z powodzeniem są wykorzystywane nie tylko do czyszczenia szyb, ale także w zaawansowanych myjniach bezdotykowych oraz car detailing’u.

Spłukiwanie powierzchni wodą poddaną demineralizacji, pozwala ominąć proces uciążliwego wycierania czy ściągania, co w znaczny sposób skraca czas czyszczenia. Do osiągnięcia czystości trzeba poczekać na szybkie odparowanie cieczy.

Sprawdź nasz cennik

Mycie elewacji szklanych Opinie

Oddział w Sosnowcu

Heliar Sp. z o.o.

ul. Tabelna 3O/3
41-200 Sosnowiec

NIP:629-249-78-31

REGON:387059051

KRS:0000859948

Wyślij wiadomość

biuro@czystymur.pl

Zadzwoń do nas

Tel: +48 513 104 795
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na zapytanie przez Heliar Sp. z o.o. ul. Tabelna 3O/3 41-200 Sosnowiec NIP: 6292497831.

Zadzwoń: 513 104 795 Zadzwoń do nas